ایمپلنت چیست؟
طبق گفته های دندانپزشکی در سعادت آباد ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار بوده و به عنوان جایگزین ثابت و دائمی برای دندان از دست رفته توسط دکتر فاطمه رحیمی متخصص لمینیت دندان برای بیمار استفاده می شود. دندانپزشک ایمپلنت دندان را داخل استخوان فک قرار داده سپس قسمت تاج و روکش ساخته شده برای دندان را بر روی آن قرار می دهد. کاشت ایمپلنت می توانند زیبایی طرح لبخند و توانایی جویدن طبیعی را برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا حتی کل دندان های خود را از دست داده اند بازگرداند. ایمپلنت در کرج برای خانم ها پس از 16 سالگی و در آقایان بعد از 18 سالگی ممکن است.

مزایا ایمپلنت در دندانپزشکی در سعادت آباد چیست؟
ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار داده می شود بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت هم دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد در صورت رعایت کامل بهداشت این دندان ها دائمی خواهند بود. از اصلی ترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان میتوان به بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی اشاره کرد. باتوجه به میزان موفقیت بیش از 96% دندان های کاشته شده بهترین گزینه برای رفع مشکل بی دندانی، می باشد. علاوه بر مزایای ذکر شده، کاشت دندان به روش پانج مزایای دیگری نیز دارد، از جمله:
_ عدم نیاز به جراحی
_ مدت زمان درمان کوتاهتر (مانند روش کاشت ایمپلنت قدیمی نیاز به صرف چند ماه وقت نمی باشد.)
_ درد، خونربزی و کبودی ندارد.
_ به عروق خونی لثه، صدمه ای وارد نمی شود.
_ افرادی که سیگاری می کشند نیز  می توانند از این روش استفاده کنند. (افراد سیگاری در صورتی که بتوانند از 2 هفته قبل از ایمپلنت تا 3 ماه پس از آن تعداد سیگاری مصرفی خود را به 5 عدد در روز برسانند، می توانند از این روش استفاده کرده و نتایج قطعی را داشته باشند.)
_ بیمار در همان روز کاشت ایمپلنت با دندان به منزل می رود.

شرایط لازم برای ایمپلنت چیست؟
اکثر افراد نامزدهای مناسبی برای استفاده از ایمپلنت به روش پانچ هستند. در کل برای استفاده از این روش درمانی، بیمار باید دارای شرایط زیر باشد:
_ لثه‌های سالم داشته باشد
_ استخوان کافی برای جوش خوردن ایمپلنت در فک داشته باشد. به هر حال بعضی افراد که استخوان‌های فک خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند، اما در ابتدا لازم است استخوان فک با استفاده از روش‌های درمانی خاص، ترمیم شود.