لمینیت دندان
لمینیت دندان در دسته بهترین روش های درمانی دندانپزشکی در سعادت آباد به شمار می رود . لمینیت  ونیرها برای دندانپزشکی زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .
لمینیت ها یا ونیر از یک لایه بسیار نازک کامپوزیتی و یا سرامیکی تشکیل شده است و بر دندان های جلویی باند می شوند .

لمینیت دندان در موارد زیر کاربرد دارد
 بدرنگی دندان
 شکستگی دندان
 ترک خوردگی ها
 کج بودن دندان ها
 بدشکلی و نامرتبی دندان ها
 ترمیم فاصله بین دندان ها
در صورتی که فرد نتواند به هر دلیلی از ارتودنسی برای درمان استفاده کند لمینیت دندان  می توانند بسیار پرکابرد عمل کنند و جایگزین مناسبی برای ارتودنسی می باشد . درمان با کمک لمینیت دندان در مقایسه با ارتودنسی راحت تر ،مطمئن تر و کم هزینه تر می باشد .

لمینیت دندان را می توان به دو دسته کلی تقسیم کنیم
لمینیت های سرامیکی
لمینیت های سرامیکی بیشتر از لایه نازکی که از جنس سرامیکی خاصی می باشند، تشکیل شده اند . لمینیت های سرامیکی بعد از تراش جزئی دندان ها رو قالب گیری بر روی دندان های مورد نظر چسبانده می شود .

لمینیت های کامپوزیتی
در روش درمان به کمک لمینیت های کامپوزیتی دیگر همانند روش قبل از دندان ها قالب گیری نمی کنند حتی در این روش نیاز به تراش مختصر دندان ها نیز نمی باشد . در لمینیت های سرامیکی کامپوزیت مستقیم بر روی مینای دندان ها قرار می گیرد و سپس با کمک اشعه بر روی دندان فیکس می شود . از این روش درمای می توان به عنوان یک لایه محافظ بر روی مینای دندان در طول سالیان استفاده کرد .

موارد کاربرد لمینیت های کامپوزیتی
 مینای دندان دچار ساییدگی شده باشد .
 شکستگی دندان ها
 لب پریدگی دندان ها
 ترک های ریز بر روی دندان ها

در نتیجه می توان گفت لمینیت های کامپوزیتی به عنوان یک لایه محافظ و پوشاننده برای مینای دندان ها بسیار استفاده می شود،خصوصا اینکه می توانند زیبایی بی نظیری را ایجاد کند .
شما می توانید بلافاصله بعد از درمان به کمک لمینیت های سرامیکی متوجه شوید که دندان هایتان چه قدر تمیز و مرتب و خوش فرم شده اند . درخشندگی و زیبایی دندان هایتان در هنگام لبخند و حتی صحبت کردن چشمگیر می باشد.

ماندگاری لمینیت دندان
بیشتر افرادی که از خدمات زیبایی لمینیت دندان استفاده کرده اند در رابطه با مادنگاری لمینیت دندان از دندانپزشکی در سعادت آباد این سوال را دارند که ماندگاری لمینیت دندان به چه عواملی وابسته است و در کل این ماندگاری به چه میزان می باشد . باید به این افراد  گفته شود که ماندگاری لمینیت دندان به موارد بسیاری وابسته است . افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند و عادات بد غذایی مثل ناخن جویدن ،دندان قروچه ندارند،لمینیت دندان برای آن ها از ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد . جنس لمینیت انتخاب شده در ماندگاری آن ها بی تاثیر نمی باشد اما در کل باید گفت در صورتی که دندانپزشک خدمات لمینیت دندان را به صورت کاملا حرفه ای برای بیمار انجام دهد و بیمار نیز مراقبت های کافی را داشته باشد می تواند از لمینیت دندان در طولانی مدت استفاده کند .
مزایای لمینیت دندان

همانطور که در ابتدا گفته شد لمینیت دندان مزایای فراوانی برای فرد دارد ،اما اگر بخواهیم این مزایا را لیست کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم .

    لمینیت دندان در موارد زیر بسیار پر کاربرد می باشد . لمینیت دندان در درجه اول سبب زیبایی ظاهری و زیبایی دندان ها می شود ،همین امر تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس در این افراد دارد .
    لمینیت هایی که از جنس سرامیکی می باشند ،در مقابل تغییر رنگ مقاوم هستند و اصولا تغییر رنگ نمی دهند .
    برای لمینیت ها گزینه های انتخاب وجود دارد ،به این معنی که می توان رنگ لمینیت دندان را تیره تر و یا سفید انتخاب کرد .
    با کمک لمینیت دندان ها می توانیم بدون وجود کوچکترین عوارضی دندان ها را تغیر شکل داد و زیبایی آن ها را ایجاد کنیم .