شکستن دندان های لمینیت شده

به منظور دوام و پایداری بیشتر دندان هایی که تحت درمان لمینیت دندان قرار گرفته اند ، توصیه می شود که فرد از جويدن اجسام سخت و خشک خوددارى کند براى مثال عادات غلطى مثل ناخن جويدن ، مداد و سنجاق را با دندان نگه داشتن ، تخمه شکستن و موارد مشابه را کنار بگذارد ؛ در ضمن اگر بيمار داراى عادت دندان قروچه است بهتر است آنرا درمان نمايد و يا از پلاک محافظتى نايت گارد استفاده نمايد. البته لازم به ذکر است که در صورت شکستن لمينيت ، جاى نگرانى نيست و بر حسب شرايط ، هم مى توان آنرا تعمير و هم مى توان تعويض کرد.

بروز حساسیت دندانى و درد پس از لمینیت دندان

بعد از درمان لمینیت دندان مانند تمامی درمان های دندانپزشکى در سعادت آباد ممکن است دندانها تا مدتى در مقابل تغییرات دمایی شدید حساس بوده و در اين صورت بهتر است بیمار تا مدتى از مواد ضد حساسيت مثل خمير دندانهاى مخصوص حساسيت ، استفاده کند و از مصرف مواد غذايى بسیار سرد يا گرم خودداری کند.

تغییر رنگ
اگر فرد پس از درمان لمینیت در مصرف نوشیدنی های رنگى مثل قهوه يا چاى افراط کند و يا عادت به مصرف زياد دخانیات مثل سیگار و قلیان داشته باشد و مراقبت هاى بهداشتى را رعايت نکند ممکن است قسمتهايى از لبه لمينيت تغییر رنگ داده و زیبایی خود را از دست بدهد. که در اين موارد بايست از روشهاى مختلفى مثل پاليش و يا بليچينگ براى اصلاح تغيير رنگ اقدام نمود.