لمینیت دندان چه کاربردی دارد؟
اساساً لمینیت دندان برای افرادی استفاده می شود که دندان های نامرتب، بدرنگ و شکسته دارند، همچنین افرادی که در میان دندان هایشان فاصله وجود دارد، می توانند از لمینیت دندان و زیباسازی دندان های خود استفاده کنند. لمینیت دندان به صورت لایه های نازکی هستند که می توانند ظاهر اصلی دندان ها را پوشش دهند و با جلوه ای بسیار مرتب آن ها را نمایان سازند. لمینیت برای افرادی که مشکل فک و لثه دارند اصلاً توصیه نمی شود و بهتر است این افراد از روش ارتودنسی برای زیباسازی دندان های خود استفاده کنند. از طرفی دیگر افرادی که دچار لثه های عفونی، دندان هایی با ارتفاع کم و یا دچار پوسیدگی های شدید روی دندان هایشان هستند، نمی توانند از لمینیت دندان استفاده کنند.

روش کار گذاشتن لمینیت دندان کامپوزیتی
لمینیت کامپوزیتی یکی از انواع لمینیت دندان است که برای زیباسازی دندان روی آن قرار می گیرد. این نوع لمینیت پوسته بسیار نازکی است که برای کار گذاشتنش نیازی به قالب گیری و لابراتوار نیست، از طرفی دیگر نیز برای استفاده از لمینیت دندان لازم نیست خیلی دندان را بتراشید و می توان به صورت مستقیم این لایه محافظ و زیبا کننده را توسط اشعه روی دندان قرار داد. از آنجایی که برای لمینیت دندان کامپوزیتی، تراش بسیار کم و در مواقع ضروری انجام می شود لذا این روش میتواند برای افرادی که دارای شکستگی دندان و یا ترک های ریز در دندان های خود هستند، مناسب باشد و به عنوان روکشی محافظ از دندان های ترک خورده و مینای آن ها مراقبت کند.

از جمله مزایای استفاده از لمینیت کامپوزیتی دندان جلوگیری هر چه بیشتر از پوسیدگی و خراب شدن دندان است، چراکه این نوع لمینیت دندان برخلاف نوع سرامیکی آن دورتادور دندان را تراش نمی دهد و از عمر دندان ها نمی کاهد؛ و اما توصیه ای مهم برای استفاده از انواع لمینیت، انتخاب دندانپزشک متبحر و ماهر در دندانپزشکی در سعادت آباد در این زمینه است؛ چرا که هر اندازه دندانپزشک شما در این کار تبحر داشته باشد زیبایی دندان های شما و همچنین دوام و ماندگاری لمینیت دندان استفاده شده بیشتر خواهد بود.