لمینیت دندان، یکی از درمان های سریع در دندانپزشکی در سعادت آباد به حساب می آید. هدف از لمینیت دندان، برطرف‌کردن بدرنگی، اصلاح نامنظمی و همچنین فواصل باز بین دندان‌ها می باشد.
در این روش ظاهر بهم ریخته ی دندان ها که با ژنتیک و نحوه بهداشت و نگهداری آن ها دچار تغییر شده است، تقریبا به طور کامل اصلاح خواهد شد .
اشکال‌های اولیه دندان، رعایت‌نکردن بهداشت دهان و دندان یا حوادث و ضربه‌های کوچک مانند ترک یا شکستگی  تمامی مواردی هستند که زیبایی دندان را تحت تاثیر قرار می دهد و شکل دندان‌ها را دچار تغییر و آسیب می نماید ، این عارضه به صورت مشهود در لبخندزدن، صحبت و حتی اعتماد به‌نفس افراد تاثیر گذار بوده و اثرات مخرب و منفی ایجاد خواهد کرد .
به کمک لمینیت دندان می توان این مشکلات را برطرف کرد و نتایج بسیار درخشانی را از آن دریافت نمود . درمان به وسیله لمینیت دندان یک جلسه ای است و شدید ترین بهم ریختگی های دندان را بدون نیاز به ارتودنسی اصلاح می کند .
لمینیت دندان چیست ؟
لمینیت دندان در واقع یک لایه بسیار نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی است که در دندانپزشکی در سعادت آباد بدون هیچ فاصله ای روی سطح جلویی دندان ها چسبانده و با لیزر فیکس می شود .
همان طور که بیان شد ، لمینیت دندان بدشکلی، بدرنگی، شکستگی، ترک خوردگی، کجی دندان ها و فاصله بین دندان ها را از بین می برد و بسیاری از معایب ظاهری دندان ها را اصلاح می کند .
لمینیت دندان پوسته های نازک ، مقاوم و ظریفی هستند که برروی سطح دندان ها کشیده می شوند و قرار می گیرند ، لمینیت دندان باعث بهبود کیفیت دندان از لحاظ زیبایی می شوند و درنتیجه مرتب و سفید شدن دندان ها را به همراه دارد .
لمینیت دندان در بسیاری از موارد جایگزین خوبی برای ارتودنسی محسوب می شود و البته این امکان بعد از عکس برداری از دندان ها مشخص می گردد که آیا فرد می تواند از روش لمینیت دندان برای اصلاح معایب ظاهری دندان استفاده نماید یا خیر؟
لمینیت دندان بسیار نازک و ظریف هستند و با قرار گیری برروی دندان ها فاصله ای ایجاد نمی کنند، لمینیت دندان به هیچ عنوان باعث تخریب و پوسیدگی دندان نمی شوند و البته در بسیاری از موارد روشی جایگزین برای بهم ریختگی های دندانی می باشند.
لمینیت دندان در انواع کامپوزیتی و سرامیکی  مورد استفاده قرار می گیرند که البته امروزه با توجه به هزینه ی مناسب لمینیت های کامپوزیتی این نوع روکش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
در دندانپزشکی در سعادت آباد، لمینیت دندان با کم ترین آسیب به دندان ها بر روی دندان قرار می گیرند، در بسیاری از موارد این کار بدون تراش و آسیب به مینای دندان انجام می شود و البته  درمان با این روش بسیار موفق خواهد بود . لمینیت های کامپوزیتی بسیاری از مشکلات دندانی را حل می نماید و در واقع برای مواردی چون  
    اصلاح جایگاه های دندانی
    اصلاح دندان هایی با لبه های مضرس
    اصلاح شکستگی های کوچک در لبه دندان ها
    اصلاح روابط فکی
    بر طرف نمودن بد رنگی
    و از بین بردن شدید ترین بهم ریختگی های دندانی
    اصلاح رنگ دندان و روشن تر نمودن کاربرد دارد