لمینیت دندان چیست؟
تعریف لمینیت دندان : لمینیت دندان پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندانها به کار می رود. مهم نیست که تا چه حد دندانهای شما ظاهر نازیبا و بهم ریخته ای داشته باشند. شما میتوانید با لمینیت دندان، آمیزه ای از هنر و زیبایی را برای لبخند و دندانهای خود خلق کنید همانند مرواریدی درخشان.
آیا لمینیت دندان دارای استحکام است؟
اگر دندانپزشک و تیم لابراتواری ایشان دارای تجربه و مهارت بالایی باشند ،حتی نازک ترین لمینیت دندان ها هم هرگز نمی شکنند.
استحکام لمینیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟
این سوال بسیار خوبی است.استحکام لمینیت دندان به عوامل زیر مربوط میشود :
1- ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندانها  
2- رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندانها
3- اندازه لمینیت دندان نسبت به خود دندان
4- استفاده از نانو ذرات جدید
5- استفاده از لمینیت دندان مختلف با توجه به موقعیت های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینیت دندان برای همه افراد)
6- میزان رعایت بهداشت فردی
7- میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت.(همه دندانها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلا نیازی به تراش ندارند)
نازکی لمینیت دندان چقدر است؟
نازکی لمینیت دندان را میتوان به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان میشود. همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می کند.
آیا در لمینیت دندان به تراش دندان نیازی است؟
بسیاری از بیماران نگران تراش دندانهای خود میباشند.باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینیت دندان و نیز به کارگیری نرم افزار طراحی لبخند ،میتوانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندانهای خود آگاهی یابید.
در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندانها نیست.